• Royal Maltese Club

  Zapraszamy do zapoznania się z naszą ekskluzywną linią Legowisk kolekcji Royal MalteseClub.

  Read more
 • Nasze psy
  Psy tej rasy kojarzą się najczęściej z idealnie białym, gładkim futerkiem, uroczym pyszczkiem udekorowanym kokardką i elegancką kanapą, na której ...
  Read more
 • O nas
  Zaczęło się od naszej ukochanej pupliki, maltanki Chanel. Zdecydowaliśmy się uszcześliwić ją macierzyństwem i poszerzyć grono domowników o malutkie ...
  Read more

Zadzwoń do nas

Tel.  +48 604 428 845

+48 516 179 432

@ maltanczyk.eu@gmail.com

Jeżeli zaciekawiłeś się naszymi słodkimi maltańczykami, nie bój się i zadzwoń do nas. Może akurat Ty będziesz kolejnym szczęśliwym posiadaczem jednej z naszych słodkich perełek.  Jeżeli to jeszcze nie to, sprawdź naszą galerię i zakochaj się.

O maltańczykach

Warto wiedzieć

Psy tej rasy kojarzą się najczęściej z idealnie białym, gładkim futerkiem, uroczym pyszczkiem udekorowanym kokardką i elegancką kanapą, na której lubią siedzieć. To wszystko prawda – te psy są niezaprzeczalnie piękne, zresztą przez wieki służyły przede wszystkim temu, by cieszyć oko arystokracji. Jednak pod tą doskonałą, choć malutką formą kryje się znacznie więcej niż można by przypuszczać.

Kanapowiec? Niekoniecznie

Z pewnością prawdą jest, że nie są to psy stworzone do długich wycieczek i forsownych marszów, w zasadzie potrzebują zaledwie 10 minut spaceru dziennie. Jednak błędem jest trzymanie maltańczyka tylko i wyłącznie w domu. Chętnie spędzi czas na swieżym powietrzu i dotrzyma nam kroku na przyjemnym, choć niezbyt intensywnym letnim spacerze.

W małym ciele wielki duch

Maltańczyki to bardzo spokojna, stabilna rasa, o wielkiej inteligencji i wrażliwości. To czujny obserwator, który mimo malutkiej postury nie zawaha się odważnie ostrzec swojego pana przed niebezpieczeństwem. Jest stworzony do zabaw z dziećmi, wesoły, przyjazny i lubi się bawić. Ma też znakomitą pamięć, dzięki czemu naprawdę szybko się uczy. Jest też łatwy do ułożenia i bardzo chętnie słucha poleceń.

Trochę historii

Maltańczyki towarzyszą ludziom od tysiącleci. To jedna z najstarszych istniejących ras psów. Znana była już w starożytnym Egipcie, Grecji i Rzymie. Dla Egipcjan stały się nieomal bogami, ponieważ tak podbiły serca arystokracji, że ta chciała umieścić je w panteonie. Ich kunsztowne statuetki znaleziono w grobowcu Ramzesa II. Dla zamożnych Greków, a potem rzymskich matron i samego cesarza Klaudiusza, były natomiast symbolem pozycji społecznej, bogactwa i elegancji. Wspominał też o nich sam Arystoteles w swojej „Historii zwierząt”, a także Pliniusz w „Historii naturalnej”.

Były bardzo popularne wśród ankielskiej arystokracji. Bawiły dwór króla Henryka XVIII, a także Elżbiety I, o czym wiemy z zapisów jej osobistego lekarza Johannusa Caiusa. O maltańczykach znaleźć też można wzmianki w poezji polskiej, w wierszach Morsztyna („Nagrobek Perlisi”) i Niemcewicza („Oda do Kasperka”).

Jeśli chodzi o hodowanie maltańczyków, moda ta rozpowszechniła się w wieku XIX i zajmowały się tym głównie kobiety, m.in. Józefina Bonaparte i królowa Wiktoria. Współcześnie przeżywają swój renesans wśród celebrytów show biznesu, w tym w Hollywood. Wśród właścicieli tej pięknej rasy wymienia się Elisabeth Taylor, Mię Farrow czy Britney Spears.

Jeśli w niebie nie ma psów, to chcę pójść tam, gdzie po śmierci idą one

Anonim

 • 1
 • 2
 • 3
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8

Zaczęło się tak niewinnie. Mieliśmy zamiar naszą pupilkę CHANEL, uszczęśliwić macierzyństwem. Kiedy zaczęłam czytać i szukać, wtedy trafiłam na cudowne strony wielu hodowli maltaczyńków! Po obejrzeniu tych wszystkich przecudownych i niesamowitych pereł, również zapragnęłam mieć takie skarby, stając się... POŁAWIACZEM PEREŁ.

Nasze szczenięta

Zobacz na nasze szczenięta.

Zobacz

Kontakt

Tel.:516 179 432

Tel.:604 428 845

E-mail: maltanczyk.eu@gmail.com