• Royal Maltese Club

  Zapraszamy do zapoznania się z naszą ekskluzywną linią Legowisk kolekcji Royal MalteseClub.

  Read more
 • Nasze psy
  Psy tej rasy kojarzą się najczęściej z idealnie białym, gładkim futerkiem, uroczym pyszczkiem udekorowanym kokardką i elegancką kanapą, na której ...
  Read more
 • O nas
  Zaczęło się od naszej ukochanej pupliki, maltanki Chanel. Zdecydowaliśmy się uszcześliwić ją macierzyństwem i poszerzyć grono domowników o malutkie ...
  Read more

Zadzwoń do nas

Tel.  +48 604 428 845

+48 516 179 432

@ maltanczyk.eu@gmail.com

Jeżeli zaciekawiłeś się naszymi słodkimi maltańczykami, nie bój się i zadzwoń do nas. Może akurat Ty będziesz kolejnym szczęśliwym posiadaczem jednej z naszych słodkich perełek.  Jeżeli to jeszcze nie to, sprawdź naszą galerię i zakochaj się.

Wychowanie maltańczyka

Blisko, jak najbliżej

Mimo wyglądu przepięknej, jedwabistej maskotki maltańczyki to pieski o mocnej osobowości. Nie dajmy się zwieść ich anielskiemu spojrzeniu! Owszem, to psy spokojne i uwielbiajace pieszczoty, jednak pod tym białym futerkiem kryje się olbrzymia inteligencja, wrażliwość i duża chęć do zabawy, którą trzeba im zapewnić, bo inaczej zaczną się nudzić, a to nie są dobre wieści dla właściciela. Potrafią być bardzo kreatywne, gdy najdzie je ochota do psot.

Jeśli uda nam się stworzyć z naszym pupilem więź zaufania, stanie się przyjacielem na śmierć i życie. Kocha bezgranicznie osobę, która obdarzy go miłością. Będzie szukał z nią nieustannego kontaktu i bliskości. Najlepiej czuje się nie na kanapie, z ktorą tak często jest kojarzony, lecz na kolanach swojego właściciela.

Samotność nie jest dla mnie!

Najgorsza dla maltanczyka jest samotność, dlatego pomysł pozostawienia go samego w domu na dłuższy czas lub oddanie go komuś pod opiekę na wakacje jest słabym pomysłem – będzie cierpiał z tęsknoty. Lepiej więc brać go ze sobą zawsze, gdy tylko jest to możliwe. A ponieważ piesek to malutki, nie przyspaża nikomu kłopotu.

Samodzielny spacer? To raczej przez myśl maltańczyka nie przejdzie. Nigdzie nie ruszy się bez właściciela. Jest to wyrazem przywiazania, a nie tchórzliwosci. Jego przywiązanie po prostu rozczula, a że to pies nad wyraz inteligentny, doskonale wie, co powinien zrobić, aby przywiązać do siebie swojego pana i owinąć go sobie wokół palca.

Szybko się uczę!

Maltańczyki bardzo szybko się uczą, są zmyślnymi obserwatorami i łatwo przyswajają nowe umiejętności. Zachwują się rozważnie i spokojnie, uczą się posłuszeństwa i cierpliwości, pod warunkiem poświęcenia im dużej dozy uwagi. Jeśli chcemy mieć w naszym maltańczyku przyjaciela, który będzie słuchał naszych poleceń, musimy poświęcić mu dużo uwagi i ciepła. Absolutnie nie wolno być względem tych piesków nerwowym, złym i agresywnym, bo skończy się to opłakanym stanem psychiki psa i... domu właściciela. To psy, które mimo że szybko się uczą, są samowolne, jeśli właściciel sam nie wie czego chce i nie potrafi się z psem komunikować. Jeśli więc tę małą białą piękność zaniedbamy i nie poświęcimy jej wystarczającej uwagi – wejdzie nam na głowę. Wtedy temperament maltese pokaże swoje prawdziwe oblicze, którego raczej byśmy nie chcieli poznawać. Zasada ta działa też w drugą stronę – im więcej uwagi mu dajemy, tym bardziej on nam się odwdziecza. Należy go łagodnie, cierpliwie i z uczuciem uczyć czystości i podstawowych komend od momentu, gdy tylko zjawi się w naszym domu. W ten sposób zapobiegniemy przykrym niespodziankom.

Dobrze żyję z kotami

Maltańczyki i koty mają kilka cech wspólnych, które sprawią, że oba zwierzaki żyć będa ze soba w pełnej komitywie. Oba lubią wygodę, ciszę, spokój i (gdy mają ochotę) intensywną choć nieforsowną zabawę. Lubią też kolana swojego pana, ciepłe posłanie i domowe zacisze. Jeśli więc mając kota, zechcesz dodatkowo psa, weź maltańczyka. I odwrotnie, jeśli mając maltańczyka zechcesz inne zwierze – weź dodatkowo kota. Idealna para. Maltańczyk nie będzie miał żadnych problemów z podzieleniem się przestrzenią z nowym domownikiem.

Lubię dzieci

To idealny towarzysz dzieci. Jest łagodny, spokojny i stabilny, a jednocześnie pełen energii i chęci do zabawy. Czyni to z niego doskonałego przyjaciela dzieci, które łatwo nawiazują z nim kontakt i szybko go pokochają. Trzeba jednak uważać, by nie został zamęczony nadmiarem ruchu i biegania, bo maltanczyk nie jest typem maratończyka. Szybko się męczy i nie powinien być zbyt forsowany. Z drugiej strony dobrze jest mu zapewnić ruch poprzez trening agility, do którego jest wręcz stworzony.

Jeśli w niebie nie ma psów, to chcę pójść tam, gdzie po śmierci idą one

Anonim

 • 1
 • 2
 • 3
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8

Zaczęło się tak niewinnie. Mieliśmy zamiar naszą pupilkę CHANEL, uszczęśliwić macierzyństwem. Kiedy zaczęłam czytać i szukać, wtedy trafiłam na cudowne strony wielu hodowli maltaczyńków! Po obejrzeniu tych wszystkich przecudownych i niesamowitych pereł, również zapragnęłam mieć takie skarby, stając się... POŁAWIACZEM PEREŁ.

Nasze szczenięta

Zobacz na nasze szczenięta.

Zobacz

Kontakt

Tel.:516 179 432

Tel.:604 428 845

E-mail: maltanczyk.eu@gmail.com